KEIM

KEIM MİNERAL ESASLI POTASYUM SİLİKAT BOYALARI

Baharın gelmesiyle artan yağışlar ve güneşli havanın etkisi, evinizin iç ve dış cephelerinde bir çok sorun oluşturur. Rutubet nedeniyle kabaran boyalardan lekelenen dış cephelere, oldukça çok sorunla karşılaşmak mümkün.

Cepheleriniz ister ahşap olsun, ister sıva veya brüt beton, KEIM Mineral Esaslı Potasyum Silikat ürün gruplarıyla bu sorunların üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Astarsız olan ürün yüzeyin kesitine işleyen yapısı ile diğer boyalar gibi yüzeyden kabararak dökülmez. Büyük orandaki su iticik özelliği ile yağmur ve içinde çözünmüş kirleticilerin yüzeyin bünyesine girmesine engel olur. Ancak nefes alabilen yapısı sayesinde rutubet oluşumunun önler. Anti-statik etki yaratarak tozun ve kirin cephenizde tutanmasını engeller. Bu özellikler bir araya gelerek yüzeyde alg ve yosun oluşumunun da önüne geçilmiş olunur.

Yaz aylarında ise KEIM inorganik pigmentleri yüksek UV dayanımı sağlayarak, cephenizdeki renklerin solmasını engeller.

Nefes alabilen yapısının yanında VOC içermemesi de KEIM ürünlerini iç cephelerde kullanım için oldukça uygun hale getirir.  Ek olarak A2 sınıfı yanmaz ürünlerdir. Uygulama sırasında, sonrasında veya yangın esnasında zararlı gaz salınımı yapmadığı için oldukça güvenlidir. Bu sebeple, hastanelerde, okullarda ve metro gibi kapalı alanlarda insan sağlığı odaklı projeler üretmek için oldukça elverişlidir.

Yani kısacası, bu baharda yapacağınız KEIM uygulaması ile yıllarca yenileme gerektirmeyen estetik cephelere sahip olabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir