KEIM

GÖKTÜRK ARKETİP 1 EVLERİ

Emre Arolat tarafından tasarlanan evler, Türk/Anadolu evlerinin yaşam alanlarını, bugünün konforu ile birleştirerek çevresindeki ormanın dokusuyla uyum içinde konumlanmıştır. Zemin katlarda düzenlenen özel bahçelerin yerini, üst katlarda “ayazlık” olarak kullanılabilecek derin balkonlar almıştır. Bunların dış cephelerindeki kayar-katlanır ahşap güneş kırıcılar ormanın dokusu ile uyum sağlamaktadır.

Cephede kullanılan ahşap malzemeler, dış ortam şartlarına oldukça açıktır. Ahşap dış ortamdan kolaylıkla etkilenen bir yapı malzemesi olduğu için mutlaka korunmalıdır.

KEIM Lignosil, ahşap için özel geliştirilmiş bir potasyum silikat boyadır. Uygulandığı yüzeyde kaplama hissi bırakmaz ve ahşabın doğal dokusunda bir değişim yaratmaz. İnorganik pigmentler içerdiği için UV dayanımlıdır ve rengi asla solmaz. Yüzeye absorbe olan üründe kabarma ve dökülme gözlenmez. Su direnci sağlayarak ahşap öğeleri korurken bir yandan da nefes alan yapısı sayesinde nemi bünyesinde tutmaz. KEIM Lignosil sayesinde ahşap yapı öğelerinin ömrü uzayacaktır.

Bu projeye KEIM ürünleri ile değer katmaktan mutluluk duyarız.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir