KEIM

İstinye Park İstanbul Avm


2007 yılında tamamlanan İstinye Park AVM, diğer AVM’lerden farklı olarak spesifik konularda uzmanlaşmış satış bölümlerinin yer aldığı pazaryeri konseptinin kullanılmasıdır. Hem açık hem kapalı çarşısı bulunan yapının kapalı bölümlerdeki cam tavanlar ve dev cam kubbe güneş ışığını içeri almaktadır.

Yaklaşık olarak 300 mağaza ve 90.000 m2 alışveriş merkezinden oluşan yapının cepheleri prekast beton ile oluşturulmuştur. Hem estetik hem de koruyucu bir uygulama olan KEIM Silikat Boya ürünleri ile yapının beton unsurları şimdiki görünümüne kavuşmuştur.

KEIM Concretal Lasur Silikat Boyalar yüzeye nüfuz ederek yüzeyin bir parçası haline gelir. Böylece ileriye dönük kabarma ve dökülme gerçekleştirmez. A2 sıfını yanmaz ve uçucu organik bileşik içermediği için kamusal alanlarda kullanımı güvenli ve oldukça sağlıklıdır. Ayrıca inorganik pigmenler sayesinde renklerde solma gerçekleşmez. Hem dökülmeme hem de solmama özelliği sayesinde KEIM Concretal Lasur uygulaması bakım masraflarını düşürerek ekonomik bir çözüm olarak karşımıza çıkar.

KEIM Concretal Lasur ile projeye değer katmaktan mutluluk duyarız.

Related Posts