IBIX

IBIX EKOLOJİK MİKRO-KUMLAMA SİSTEMLERİ

IBIX Ekolojik Mikro-Kumlama Sistemleri ile restorasyondan endüstriyel sektöre kadar geniş bir alanda kullanılır.

Tarihi Yapılarda Yüzey Temizliği …

Tarihi eserlerde yüzey temizliği  uzmanlık gerektiren hassas çalışmalardır.

Firmamız Letoon Mimarlık, özellikle tarihi eserlerde yüzey temizliği ve mikro kumlama konusunda uzmanlaşmış kadrosuyla bu konudaki çalışmalarını büyük bir titizlikle ve bilimsel metodlara uygun olarak sürdürme hedefini taşımaktadır.

Doğru sistem, uygun sarf malzeme seçimi çok önemlidir. Ancak bu faktörlerle birlikte   işi yapacak operatörlerin gerekli eğitime-altyapıya ve teknik donanıma sahip olması şarttır.

Tarihi eser restorasyonunda ve temizliğinde asıl amacımızkontrollü şekilde çalışarak  olabildiğince  az müdahaledir.

Frmamız, bu konuda büyük bir sorumluluk bilinciyle işini iyi bilen ve titizlikle yürütmeye çalışan eğitimli kadrosuyla, doğru sistemler ve ürünlerle  çalışma hedefini taşımaktadır.

LETOON Mimarlık, IBIX Ekolojik Yüzey Temizlik Sistemleri’nin Türkiye ve Türki Cumhuriyetler tek yetkili distribütörü olup satış ve pazarlama faaliyetlerinin yanında teknik servis ve danışmanlık hizmetleri de vermektedir.

Firmamız, özellikle tarihi eserlerde mikro kumlama yöntemi ile yüzey temizliği konusunda uzmanlaşmış genç, dinamik ve tecrübeli bir kadroya sahiptir.

IBIX Ekolojik Yüzey Temizlik Sistemleri restorasyon sektöründe olduğu kadar endüstriyel ve gemi sektöründe de kullanılmaktadır.

Tüm bu sektörlere yönelik olarak, IBIX Sistemi ile birlikte kullanılmasını tavsiye ettiğimiz EKOLOJİK sarf malzemelerin de satışını yapmaktayız.

ISO 14001 Çevresel Koruma Standartlarına ve Çalışma Güvenliğine Uygun Ürünlerle Yüzey Temizliği…

IBIX®, geleneksel kum püskürtme tekniği anlayışını değiştiren devrim niteliğinde bir yüzey temizleme ve hazırlama yöntemidir.

IBIX® Mikro kumlama sistemleri genel olarak ekolojik yumuşak temizlik ve aşındırıcı temizlik sistemleri olarak özelleşir.Restorasyon öncesi yüzey hazırlığı,yüzey temizliği, boya, pas sökümü, bakım çalışmaları, vb. konularda karşılaşılan problemleri kolaylıkla çözerve yüzeyleri tek seferde bir sonraki işlem için hazır hale getirir.

Düşük basınçlı ve merkezkaç akımlı IBIX® Sistemi ile  doğal taşlar, sıvalı alanlar, beton, tuğla, her türlü metal, ahşap vb. yüzeylerdeki boya ve kaplamalar, grafitiler, kir tabakaları, pas ve korozyon rahatlıkla ve özgün dokuya zarar vermeden temizlenebilir.

IBIX®Eko-püskürtücüleri  değişik özellikte ve farklı parçacık boyutlarına(38mikron ile 1.8mm arasında) sahip püskürtme malzemesi kullanan yeni mekanik bir işlemdir.

Sistem ilehem kuru hem de ıslak püskürtme yapılabilir.

Kısacası; IBIX® kontrol edilebilir düşük basınç, ayarlanabilir püskürtme malzemesi yoğunluğu ve kolayca değiştirilebilen özel başlıkları ile her türlü yüzey üzerinde çalışmaya olanak sağlar.

IBIX® Ekolojik Yüzey temizlik sistemi bir çok avantaja sahiptir;

  • Mikro kumlama yapan IBIX sistemi düşük basınçlı, merkezkaçlı akım ile yüzeysel silme etkisi gösterdiğinden özgün alt dokuyu korur.
  • Kullanılan bu yöntem püskürtme malzemesi ve/veya su tüketimini neredeyse yarıya indirir.
  • Püskürtme malzemesi yüzeye eşit şekilde püskürtülür.
  • Merkezkaçlı akımla elde edilen yüzeysel silme etkisi sonucu püskürtme malzemesi yüzeye daha iyi ve uzun süreli etki eder. Böylece daha verimli bir temizleme etkisi elde edilir.
  • Yüzeyin ve malzemenin durumuna göre basınç derecesi ve püskürtme malzemesi yoğunluğu kolay bir şekilde  ayarlanabilir.
  • IBIX eko-püskürtücüleri portatif, modüler bir yapıya sahip olup başlıkları ve diğer elemanları rahatlıkla değiştirilebilir.
  • Tek bir operatör gerekli tüm ayarlamaları tek başına yapabilir.
  • Tekerlekleri ile kolaylıkla taşınabilir.
  • Hem iç hem de dış mekanda kullanılabilir.
  • Üstün verimliliği, çok yönlü ekipmanları ve ayrıcalıklı performansı sayesinde saatler süren beden işini azaltırken, temizlik, tamir ve bakım için gerekli olan işi ve zamanı en aza indirir.

     İŞİN KALİTESİNİ  ARTTIRIR.

Related Posts