KEIM

KILIÇ ALİ PAŞA HAMAMI

Tophane Kılıç Ali Paşa Hamamı, 1580-1583 tarihlerinde Kaptan-ı Derya Ali Paşa tarafından Mimar Sinan’a ustalık döneminde yaptırılmış bir hamamdır. Zaman içinde bir çok değişim geçiren hamam, 2008 yılında restorasyona girerek son halini almıştır. Özellikle kubbelerin iç cephelerinde bulunan boyalar yoğun nem ve sıcaktan dökülerek sürekli bakım yapılmasını gerektirmiştir. Ayrıca bu boyalar su buhar geçirimini engelleyerek küf ve yosun oluşumuna neden olmaktadır.

KEIM Royalan, bu noktada devreye giren etkili bir mineral esaslı potasyum silikat boya uygulamasıdır. Uygulama, alt tabaka ile kimyasal olarak reaksiyona girerek yüzeyde güçlü, kalıcı bir bağ oluşturur. KEIM Royalan’ın kristal yapısı, hamamın içinde biriken buharın yüzeyden serbestçe geçmesine izin verirken, aynı zamanda su girişine karşı koruma sağlayarak geleneksel boyalarda gözüken kabarmaları veya dökülmeleri ortadan kaldırır. Uçucu organik bileşik içermeyen uygulama (zeroVOC), A2 sınıfı yanmaz özelliktedir. Bu özelliği sayesinde kamusal alanlar için oldukça güvenli bir boyadır.

Ayrıca koku salınımı yapmaması ve hızlı kuruması sayesinde servis dışı kalma zamanını oldukça azaltarak işletmere büyük kazanç sağlar.

KEIM ürünerinin Kılıç Ali Paşa Hamamı Restorasyonu Projesinde yer almaktan büyük mutluluk duymaktayız.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir