KEIM

DALAMAN HAVALİMANI DIŞ HATLAR TERMİNALİ

1999 yılında Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin açmış olduğu proje yarışmasında, Emre Arolat ve Bünyamin Derman tarafından hazırlanan Dış Hatlar Terminali projesi, modern mimari yapı ve çevre uyumunun mükemmel kombinasyonunu yaratabilmiş olmasından dolayı birincilik ödülü almıştır. Proje, getirdiği yenilikçi çözümler ile, 2006 yılında “AR Acards for Engineering Architecture” ödülüne layık görülen 7 projeden biri olmuştur.

Brüt beton yüzeylerin ön plana çıktığı projede, doğal beton görünümün korunması için KEIM Concretal Lasur tercih edilmiştir. Kesite işleyen yapısı sayesinde kaplama hissi yaratmayan uygulama beton yüzeyin bir parçası haline gelerek ileriye dönük dökülme ve kabarma oluşturmaz. Beton yüzeylerin doğal, mat ve estetik bir şekilde korunmasını sağlar.

Yüzeylerin nefes almasına izin veren KEIM Concretal Lasur uygulaması sahip olduğu büyük orandaki su iticiliği sayesinde küf ve yosun oluşumunun da önüne geçer. Ayrıca A1 sınıfı solmazlık özelliği ile estetik görünümün uzun süre korunmasına yardımcı olur.

Ekolojik ve sürdürülebilir ürün olan KEIM Concretal Lasur, A2 sınıfı yanmazlık özelliğine sahiptir ve uçucu organik bileşik içermez. Bu sayede kamusal alanlar için oldukça sağlıklı bir uygulama haline gelir.

KEIM Mineral Esaslı Potasyum Sol- Silikat Boyalar ile bu değer katmaktan mutluluk duymaktayız…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir