KEIM

PROTECTOSIL BHN

BHN beton için derinlemesine nüfuz sağlayan ve su iticilik özelliği kazandıran bir uygulamadır. %100 silan uygulaması olan ürün uçucu organik bileşik içermez; güvenli ve sağlıklıdır. Bu silan uygulaması yüzeye derinlemesine nüfuz eder ve su itici molekülün kalıcı bir şekilde bağlanması için silika ile kimyasal olarak reaksiyona girer. Su ve suyla taşınan kirletici maddelerin alt tabakaya girmesini ve erken bozulmaya neden olmasını önleyen derin bir hidrofobik tabaka oluşturur. Geleneksel silan uygulamalarına göre daha derine işleyen yapısı ile daha uzun bir koruma sağlar.

Yüzeyde kaplama hissi oluşturmayan Protectosil BHN, yüzeyin nefes almasına izin verirken su geçirimini önler. Böylece alt yüzeyin kurumasını kolaylaştırır.

Protectosil BHN, yüzeyin gözenek yapısını kaplayan nem sınır tabakası boyunca hareket edebilir. Bu, tüm penetrasyon derinliği boyunca tutarlı bir koruma seviyesi geliştirilmesine izin verir. Özellikle aşınan yüzeylerde daha uzun ömür sağlar.

Donatı çeliğini su, buz çözücü tuzlar ve diğer su kaynaklı kirleticilerden kaynaklanan korozyondan korumak için yerinde dökme, prekast, GFRC ve yüksek mukavemetli betonda kullanım için oldukça uygundur. Ayrıca yüksek tuz konsantrasyonuna maruz kalan yüzeylerde –liman, iskele ve kıyılarda- oldukça etkili bir koruma sağlar.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir