KEIM

VODAFONE PARK

Vodafone Park, Beşiktaş ilçesinde bulunan 41.188 izleyici kapasiteli çok amaçlı stadyumdur. BJK İnönü Stadyumu yıkılarak aynı arazi üzerine 2013’te inşasına başlanmıştır.

TasarımI doğrultusunda, VIP Salonunda bulunan kolonlar brüt beton olarak bırakılmıştır. Ancak inşaat aşamasında kolonlarda yüzeysel olan kusurlar ortaya çıkmıştır. Brüt beton kolonların onarımları ve yüzey temizliği dikkatli yapılmalıdır ki dokusunu kaybetmesin ve homojen bir yüzey ile estetik bir son oluşsun.

Bunun için brüt beton yüzeylerde KEIM Concretal Lasur uygulaması yapılmıştır. KEIM Concretal Lasur mineral esaslı bir potasyum silikat boyadır. Kapatıcı olarak uygulanabildiği gibi transparanlığı ayarlanarak da yüzeye uygulanabilir. Bu brüt betonun kendi içerisindeki doğal gölgeli dokusunun gözükmesine izin verirken, yüzeydeki kusurları gizler.

Ek olarak yüzeyin bir parçası haline gelen uygulama, yüzeyde film takabakası bırakmaz. Böylece transparan uygulandığında herhangi bir uygulama hissi yaratmaz. Yine kesite işleyen yapısı sayesinde ileriye dönük kabarma/dökülme gerçekleşmez. Bununla birlikte A1 sınıfı solmazlık özelliğine sahip inorganik pigmentleri sayesinde UV ışınlarından etkilenmez. Böylece bakım ve onarım masrafını sıfıra indirerek ekonomik ve sürdürülebilir bir ürün olarak karşımıza çıkar.

Nefes alabilen yapısı nedeniyle nemi içeride hapsetmeyerek geçişine izin verir. Ancak silikat yapısı su alımını büyük ölçüde azaltarak yapı elemanlarını korur. KEIM Concretal Lasur mineral esaslı potasyum silikat boyası A2 sınıfı yanmazlık özelliğine sahip bir üründür. Uçucu organik bileşik içermez. Böylece uygulama sırasında ve sonrasında güvenli ortamların oluşmasında katkı sağlar.

Bu projede KEIM Concretal Lasur uygulaması ile rol almaktan mutluluk duymaktayız.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir