PROTECTOSIL

BEYLERBEYİ SARAYI DENİZ GİRİŞ KAPISI

19. yy’a kadar “İstavroz Bahçesi” olarak anılan bölgede ilk saray yapısı II. Mahmud tarafından inşa edildi. Büyük bir yangından sonra daha sağlam bir yapı kurulması ihtiyacını hisseden Sultan Abdülaziz, yapıyı tamamen yıktırarak Mimar Sarkis Balyan ve kardeşi hassa mimarı Agop Balyan’a yeniden inşa ettirdi. 1863-65 yılları arasında Beylerbeyi Sarayı, bu kez ek binalarıyla beraber 3000 metrekarelik bir alanı kaplayan bugünkü görünümüne kavuştu. Beylerbeyi Sarayı yaptırılmıştır.

Denizden giriş kapısı, sürekli dalgalardan gelen sıçramalara maruz kalmaktaydı. Tuzu bünyesine alan yüzeyler, kuruma sonrası yüzeyde çatlama ve kırılmalara sebep olmaktaydı. Tuz suyun içinde çözünerek yüzeyin gözeneklerine girer. Su buharlaşmaya başlayınca tuz kristalleşerek genişler. Bu da gözenekler üzerinde stres yaratarak kırılmalara ve dökülmelere sebep olur. Bunu önlemek için yüzeye PROTECTOSIL SC Concentrate su itici ürünü uygulanmıştır.

PROTECTOSIL SC Concentrate ürünü mineral yüzeylerde hiç bir uygulama hissi bırakmayan şeffaf bir su ve yağ itici korumadır. Yüzeyde damlacık efekti oluşturur. Suyun ve yağların yüzeye girişine engel olurken yüzeyin nefes almasına izin verir. Bu da yosun ve küf oluşumunu engeller. Lekelenmeleri önleyerek kolay temizlenen yüzeyler oluşturur. Çevre dostu olan ürün, uçucu organik bileşik içermez. Böylece uygulaması iş güvenlik açısından oldukça kolaydır. Hem görünmde bir değişim yaratmaması hem de etkili koruma özelliği sayesinde restorasyon uygulamaları için oldukça kullanışlı bir üründür.

Böyle önemli bir yapıda PROTECTOSIL Silan Teknolojisinin kullanılmasından mutluluk duyarız.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir