PROTECTOSIL

PROTECTOSIL CIT

Betonarme yapıların ömrü, beton ve içindeki donatı tarafından sınırlanır. Zaman içinde beton dış koşullardan –suyun içindeki çözünmüş iyonlardan- dolayı karbonlaşmaya uğrarken, yapı elemanlarının içindeki çelik donatı da korozyon geçirir. Karbonlaşma ve korozyon yapı elemanlarının dayanım gücünü azaltarak yapıyı riskli hale getirir.

Bunun çözümü için betonu ve donatıyı dış koşullardan korumak gerekir. Ancak en büyük yapılan yanlışlardan biri nefes almayan kaplamalar kullanılarak nemi betonun içine hapsetmektir. Bu, donatıyı korozyona daha açık hale gelerek daha hızlı bir korozyon süreci geçirir. Ayrıca beton ve donatı için ayrı ürün kullanmak da maliyetli olacağı için tercih edilmemektedir.

Protectosil CIT, tek ürünle betonarme yapınızın ömrünü uzatır. Derinlemesine nüfuz ederek pas payını geçer ve donatının etrafını sararak bir bariyer oluşturur. Ayrıca betonun su ve içinde çözünmüş klorür iyonlarının alımını azaltır. Böylece karbonlaşma ve korozyonun temel sebebini ortadan kaldırır.

Renksizdir ve kokusuz olan Protectosil CIT, uçucu organik bileşik içermez. Yüzeye penetre olduğu için uygulama hissi yaratmaz. Ayrıca üzerine uygun kaplama/ boya uygulanmasına izin verir. Böylece hem yapı elemanlarınızı korur hem de istediniz estetik sona ulaşmanıza yardımcı olur.

Protectosil CIT ile betonarme yapılarınızın ömrünü uzatarak güvenle kullanmanıza olanak sağlar.

Related Posts